• Наші проекти
    • Україна : Подолання
    • Діти у Війні
    • Доброчинна акція “Зігрій бійця”
    • Гуманітарний проект “Для Сходу України”
    • Фести та Вікенди
      • Kyiv Weekend Fest
      • Перший Європейський Вікенд
  • Про нас
  • Наші контакти
  • ukUkrainian
    • enEnglish
    • ruРусский

“Діти в війні” в рамках конференції в Афінах «Європейська безпека: Східна Європа – Україна – Греція. Сучасні міжнародні відносини. Перспективи та наслідки для світової безпеки”

November 25, 2016Posted by adminin Виставки, Діти у Війні

З великим успіхом відбулася 25-го листопада 2016 року в столиці Греції Афінах конференція «Європейська безпека: Східна Європа – Україна – Греція. Сучасні міжнародні відносини. Перспективи та наслідки для світової безпеки”. Захід відбувся у приміщенні одного з муніципалітетів Аттики, а саме Папагу-Холаргу на високому організаційному рівні, та привернув увагу поважної грецької аудиторії.

Ретельно розроблена організаторами програма конференції викликала зацікавленість не тільки серед представників української спільноти Афін та грецького суспільства, але й фахівців – воєнних експертів, аналітиків, журналістів, а також представників дипломатичного корпусу, акредитованого в Греції. В конференції взяли участь, зокрема, посли Йорданії, Грузії, Хорватії, воєнні аташе Болгарії та Албанії, колишній воєнний аташе посольства Греції в Україні та багато інших фахівців відповідних галузей.

Відомий в грецьких та міжнародних колах науковець, аналітик, експерт з міжнародної безпеки та стратегічного аналізу Др. Атанасіос Другос, фахівець з питань пост-радянського простору, блискуче виконав місію модератора конференції, а також виступив із доповіддю на тему “Стосунки Москви із Заходом після 2014-го року. В який спосіб можна справитися з асиметричними-гібридними загрозами в туманній міжнародній обстановці в епоху Дональда Трампа”.

Привітанням відкрила конференцію Галина Маслюк, голова Асоціації української діаспори в Греції та філоукраїнців греків «Українсько-Грецька Думка». “Україна — мирна країна. Дружня по відношенню до Греції, адже велика грецька громада України, яка є невід’ємною частиною українського народу та його історії, завжди була містком між нашими двома країнами. Зважаючи на всього лиш 25-ть років незалежності країни після розвалу совєцької імперії, цілком природно, що вона зацікавлена у збереженні дружніх стосунків зі всіма країнами в регіоні, а також в євроатлантичному просторі”. “Віримо, що такі заходи як не можна краще сприяють обміну інформацією та думками, в прагненні зрозуміти процеси, що відбуваються в світі в контексті геополітичних змін”, – додала пані Маслюк, побажавши учасникам конференції плідної та цікавої праці.

Марина Дьоміна, перший секретар Посольства України в Грецькій республіці з політичних питань, виступила від імені Посла України Володимира Шкурова.

Привітальний лист, який надійшов на адресу Асоціації “Українсько-Грецька Думка” та учасників конференції від президента Світового Конгресу Українців Евгена Чолія, зачитав модератор Др. Атанасіос Другос англійською мовою. Так як робочими мовами заходу були англійська та грецька, Галина Маслюк зачитала привітання очільника української діаспори світу українською мовою.

Змістовними, цікавими та непересічними були виступи всіх без винятку доповідачів, серед яких Посол Грузії в Грецькій Республіці та Сербії Йосеб Нанобашвілі; дипломат, фахівець із закордонних справ, оборони і національної безпеки, директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин ГО «Майдан закордонних справ» Олександр Хара; експерт в галузі міжнародної безпеки, державних відносин і управління ризиками, президент Балтійсько-Чорноморської Конфедерації Безпеки Євген Рокицький, директорка українського представництва Конфедерації, керівник благочинного проекту «Діти у війні» Олена Прокопенко, ну і, звичайно, провідний науковець, аналітик, експерт з міжнародної безпеки та стратегічного аналізу Др. Атанасіос Другос.

У своїх виступах доповідачі торкнулися тем історичних зв’язків України та Греції; на фактах довели, що протягом віків Москва по відношенню до України мала войовничу, загарбницьку політику, спрямовану на винищення української нації як такої. Яскравими прикладами цього – окупація України радянською владою, Штучний Голодомор 1932-33 рр., роковини якого світове українство разом з Україною відмічають цими днями, Друга світова війна, сталінські репресії, пригнічення української мови радянською владою, замасковані економічні та енергетичні війни, які РФ веде з Україною протягом останніх 25-ти років. Як апофеоз – ОКУПАЦІЯ Криму та війна на Сході України.

З виступів спікерів дуже чітко випливало, що сепаратизм в Україні не є формою демократії, тому що не є свідомим волевиявленням людей, але результатом багаторічного впливу пропаганди та дезінформації населення, а також економічної заангажованості українських політиків.

Розглядаючи питання Чорноморського регіону, дійшли висновку, що ця частина мапи має велике стратегічне значення в геополітичній розстановці сил, а тому є необхідним «шматком» для задоволення імперіалістичних амбіцій Кремля. Розміщення баз ВМФ РФ в Криму – був стратегічно зважений і спланований крок. Тому основні сепаратистські рухи підбурювалися в областях Донецька, Луганська, Харкова, Запоріжжя, Одеси.

Анексія Криму, окупація східної частини України, намагання «розхитати» Одеський регіон – частина геополітичної стратегії Москви.

М’яка зовнішня політика США призвела до укріплення Росії як військового агресора, який безпрецедентно порушує міжнародні конвенції та домовленості, порушує міжнародне право та свою ж конституцію, нехтує взятими на себе зобов’язаннями. На даний час Російська Федерація – дестабілізатор геополітичної ситуації в світі №1 (Україна, Сирія, Туреччина, «заморожені» конфлікти, мілітаризація Криму і т. п.).

Вже роками РФ веде інформаційну війну в Європі, наповнюючи інформаційний простір брехливим викривленим донесенням фактів. Як результат ми бачимо перемогу проросійських політичних партій в деяких європейських країнах.

Грузія як ніхто інший розуміє сучасні проблеми України? і висловлює їй свою підтримку. Так само як і Україна, Грузія поділяє європейські демократичні цінності, але вважає дії ЄС повільними і недостатніми.

Ігнорування «українського питання», прийняття та підтримка економічних та політичних рішень на користь Росії ставить під удар весь цивілізований світ. Навіть Греція може стати наступним осередком етнічно-національного конфлікту.

Щодо несподіваної перемоги Д. Трампа на президентських виборах в США погляди дещо розійшлися. Але наразі всі зійшлися на тому, що робити будь-які прогнози є надто рано, оскільки ще остаточно не розподілені основні керівні місця в цій країні.

Під час конференції також відбулася презентація книги відомого аналітика, асоційованого члена російсько-євразійської програми Королівського інституту міжнародних відношень (Лондон), Юрія Федорова «Гібридна війна по-руськи» («Hybrid War a La Russe»). У своїй праці науковець стисло та доступно спростовує історичні та сучасні міфи довкола російської агресії проти України, пояснює як російська пропаганда спрацювала в Україні, та як це відбувається в Європі. У своїй книзі пан Федоров називає конкретні політичні партії та окремі імена в різних країнах Європи, в тому числі і в Греції, котрі є друзями Кремля і провідниками його політики.

Велике враження на відвідувачів справила фотовиставка «Діти у війні» та показ документальної стрічки «Операція «Хвиля». На реальних прикладах та архівних документах вони показують історичний ланцюг системного пригнічення греків Москвою. Від Катерини II, коли греків з Криму переселили в Приазов’я, що спричинило багато смертей; сталінських репресій, коли греків тисячами розстрілювали без суду та слідства; до наших днів, коли через російську військову агресію весь Приазовський регіон опинився на лінії вогню. А діти, котрі там мешкають, лишилися частини свого дитинства. Найменші з них навіть не знають, що таке життя без щоденних обстрілів.

Не можна обійти увагою той факт, що заангажовані проросійські сили в Афінах доклали зусиль до того, щоб зірвати проведення заходу, а також внести безлад в роботу самої конференції.

Не зважаючи на це, захід відбувся згідно плану та вдало. Відеозаписи виступів, а також доповіді будуть незабаром доступні на сайтах інформаційних партнерів організаторів.


За метеріалами сайту “Українсько-Грецька Думка”

Share in social networks
admin

Click here to cancel reply.

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Popular
Recent
Ліки та одяг для Еліни
Ліки та одяг для Еліни

Одна з наших підопічних – Еліна, учениця школи в селі…

Анонси – Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
Анонси – Печерська районна в місті Києві державна адміністрація

[ad_1] Анонси – Печерська районна в місті Києві державна адміністрація…

Прес-клуб “Європа” м. Брюссель, Бельгія
Прес-клуб “Європа” м. Брюссель, Бельгія

  В знаковому місці в самому центрі Європи відбулася презентація…

Центр інтерактивної історії “Київград”
Центр інтерактивної історії “Київград”

[ad_1] Центр інтерактивної історії “Київград” Як давно Ви стріляли із…

На прифронтових територіях України мешкають талановиті діти.
На прифронтових територіях України мешкають талановиті діти.

Талановита дівчина з прифронтової зони Луганщини візьме участь в вокальному…

США. м.Чикаго, Український Національний Музей
США. м.Чикаго, Український Національний Музей

3 серпня ц.р. Українському Національному Музеї в Чікаго відбулося урочисте…

Конференция “Гибридная война против Украины и ее роль в Европейской безопасности”, г. Никосия, Республика Кипр
Конференция “Гибридная война против Украины и ее роль в Европейской безопасности”, г. Никосия, Республика Кипр

15 ноября 2017 г. В Никосии (Республика Кипр) состоялась международная…

The conference “Hybrid war against Ukraine and its role in the European safety” (Nicosia, Cyprus)
The conference “Hybrid war against Ukraine and its role in the European safety” (Nicosia, Cyprus)

The international conference regarding the situation in Ukraine known as…

Польша. м. Криниця-Здруй
Польша. м. Криниця-Здруй

У Криниці Здруй відкрито виставку УКРАЇНА: ПОДОЛАННЯ – унікальний український…

Аеропорт «Київ» (Жуляни), Термінал «А», Київ, Україна
Аеропорт «Київ» (Жуляни), Термінал «А», Київ, Україна

  6 березня в міжнародному аеропорту “Київ” в Терміналі “А”…

Archives

  • November 2018
  • September 2018
  • June 2018
  • May 2018
  • March 2018
  • January 2018
  • April 2017
  • March 2017
  • February 2017
  • January 2017
  • December 2016
  • November 2016
  • October 2016
  • September 2016
  • August 2016
  • July 2016
  • June 2016
  • May 2016
  • April 2016
  • March 2016
  • February 2016

БО “Балто-Чорноморській Благодійний Фонд”

Проспект Перемоги 136, км. 34., Київ, 03115

+380 63 1701554, +380 50 3536754

E-Mail: info@euromarium.org.ua

Інститут Громадської Дипломатії

Проспект Перемоги 136, км. 34., Київ, 03115

+380 63 1701554, +380 50 3536754

E-Mail: info@euromarium.org.ua

Facebook

Facebook

Search

Powered by Wordpress. Built on the Embrace from Crumina. Multilingual features with help and outstanding support from WPML.